Naše výpěstky

V průběhu roka si najde na našem poli domov plno bytostí - ty o které pečujeme a pěstujeme si, nazýváme výpěstky (a ne výrobky, protože je nevyrábíme). Snažíme se o co největší pestrost našich výpěstků i našeho pole; a právě proto, že v roce se jejich dozrávání různí, a do aktuální nabídky se dostanou jenom ty, co právě dozrávají, chtěli jsme pro přehled naší snahy o pestrost vyjmenovat vše, co se u nás objevuje. Přidali jsme i to, co z nich vyrábíme, a nakonec i to, co nakupujeme od našich bio-kolegů (jsou tam uvedeni). Ti spolu s námi pečují o pestrost zdravé krajiny.

Jablka Kids Orange

Obrázek nebo fotografie

Jablka z ovocnářství Malšovice v biokvalitě. Dužnina je bílá, jemná, šťavnatá, chuti sladce navinulé, velmi dobré. 

Jsou to Jablíčka s ovocnářství Malšovice. Tato odrůda Kids orange je odrůda, která má chutí připomínat pomeranče. Tak můžete ochutnat.

Jablka obsahují vitamín C a řadu antioxidantů, které snižují riziko vzniku rakoviny. Také chrání mozek před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. Dále snižují krevní tlak, hladinu cholesterolu i krevních tuků, posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh, stabilizují hladinu cukru v krvi, čistí střeva a posilují dásně.