Newsletter

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

Svatojánské zprávy ze svobodného statku..

Vložil 21. 06. 2018 v 19:50 Katka Šimková ♣ upravil 21. 06. 2018 v 19:56 Katka Šimková ♣ odkaz »
Dobrý svatojánský čas ze Svobodného statku na soutoku milí naši odběratelé zpráv,
nechť vám spraví i tato zpráva dobře. Už je to tady, slunovrat. Dnes se slunce zastaví na cestě vzhůru a pomalu začne klesat. Pro většinu rostlin je to taky tak, že jdou ze sluncem nahoru rostou a rostou až dorostou a v tomto čase jich většina začne zrát až dozrajou tak se začnou sklízet, nebe budou semenit.:)

My jsme sklidili česnek a začíná nám opravdu letní hojnost. Jsou cukety, mrkvička, cibule, brambůrky a další dobroty. Od tohoto týdne jsme zrušili jarní pytel, máme tam již klasické rozdělení Velký, malý (raw) a dětský.

Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka

Pokud byste měli chuť si společně zatančit nebo se potkat, tak odpoledne v sobotu jedeme na Svatojánské slavnosti na Vlčí horu do Nobilis tilia.
Srdečně z rozfoukaného statku

Jaroslav

Poslední jarní pytel biozeleniny

Vložil 15. 06. 2018 v 12:02 Katka Šimková ♣ upravil 15. 06. 2018 v 12:02 Katka Šimková ♣ odkaz »
Milí spolupracovníci na obhospodařování Země,
Už se blížíme k tomu bodu, kdy propukne léto a zároveň skončí jaro. To je letní slunovrat. Slunovrat je vlastně vrchol, kdy se vše obrací zpátky k zimě. Vše, co rostlo, chce uzrát a stupňující se teplo k tomu dává jasný popud. Tak i my máme naposledy v nabídce jarní pytel a v něm ještě ty jarní listové uzdravovatele, kteří nám dávají ozdravné síly k léčení. Snad jste si těch našich salátků a lístečků užili.
V nabídce máte k přiobjednání kopr a v květináčku lichořeřišnice. Z věcí na vaření přibude červené zelí.
Srdečně

Jaroslav Lenhart

zeleninka ze svobodného statku na soutoku

Vložil 07. 06. 2018 v 12:51 Katka Šimková ♣ upravil 07. 06. 2018 v 12:52 Katka Šimková ♣ odkaz »
Dobrý den,
tak horko se stupňuje a v nás s ním roste touha být zapáleným člověkem, který svou touhu hasí naplňováním potřeb svých i druhých. I rostliny nás zahradníky na Svobodném statku potřebují v naplňování svých potřeb a o to se my snažíme, seč nám síly stačí.
Na našem poli pozvolna dozrává česnek a cibule a taky se můžete potěšit celou řadou našich košťálů:)
Minulý týden se nám zatím z neznámého důvodu smazali všechny mailinglisty, takže se omlouváme, že vám nepřišel newsletter. Doufám, že tento se již k vám dostane. Prosím hlavně koordinátory KPZetek, pokud by věděli o někom, kdo newsletter nedostává, ať se nám připomene a my ho tam ještě přidáme.

Srdečně vás zveme na festival Greenfest do Liberce, který se bude konat příští víkend 15.-16. 6. 2018. Jedná se o tradiční ekofestival plný zajímavých přednášek, praktických workshopů a doprovodného programu pro děti i dospělé. Nebudou chybět hudební představení a bohaté možnosti občerstvení a stánků. Vše v duchu ekologie, přírody, permakultury, soběstačnosti, osobního rozvoje, zdravého stravování a přírodního stavitelství. Letos se můžete těšit na Margit Slimákovou (zdravé stravování), Katku Horáčkovou (permakultura), Petra Skořepu (přírodní stavitelství), Ondřeje Smeykala (hra na didgeridoo) a mnohé další. My zahradnící tam budeme nabízet širokou paletu ekologicky pěstované zeleniny a bylin a také vezmeme s sebou nabídku naší Camphillské svíce. Více informací o akci najdete v příspěvcích Facebook události
https://www.facebook.com/events/195817864503507/

Srdečně za svobodný statek, zahradníček
Jaroslav Lenhart
Strana 1 z 28
starší »