Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

2. závoz do prahy 2022 2022

Vložil 12. 05. 2022 v 18:51 Katka Šimková ♣ upravil 12. 05. 2022 v 19:02 Katka Šimková ♣ odkaz »
V neutuchajícím procitání
se život po životě shání
A při úplném procitnutí
žije život svojí chutí
Dobré jaroužívání,
Nyní je na statku čas nepřeberných vzájemně se prolínajících činností, které spolu zdánlivě nesouvisí, ale přece se doplňují a vytvářejí krásný souzvuk. V tom souzvuku jsme tu měli pórkové otvírání sezóny, na které přijelo hodně z vás. Bylo to zajímavé a radostné spolu sdílet péči o Zemi s lidmi pro které pěstujeme. Děkujeme!!!
Sezóna už je v plném proudu a od nás můžete ochutnat už spoustu jarních salátků, kterých si můžete objednat plný pytel a taky vodnice, ředkvičky a nebo třeba rebarbora na koláč:)
Z výrobků máme novou pálivou omáčku z loňských rajčat a chilli papriček.

Srdečně ze soutoku

Jaroslav a Kateřina

1. závoz letní sezóny 2022 2022

Vložil 12. 05. 2022 v 18:50 Katka Šimková ♣ upravil 12. 05. 2022 v 18:51 Katka Šimková ♣ odkaz »
Rozbřesk každé jitro dává,
naději že den se dnem stává,
tak přilnu k rozbřesku jara,
kdy člověk o přírodu se stará.

Pěkné květnové dny,
květen je měsíc kvetení a růstu, co se rozpučelo a vzklíčilo v dubnu, tak v květnu dostává příležitost se naplnit. Co se naopak nestihne udělat v dubnu, tak v květnu je poslední příležitost. My na statku se nyní těšíme z přemíry práce a pomalému nárůstu činností. Jaro je však tak krásným zvěstovatelem zemské krásy, že je to čirá radost pracovat na statku:) Kdo by si chtěl počíst, co všechno naše práce obsáhla v loňském roce, může nahlédnout do Výroční zprávy 2021, která je v příloze.
Nabídka zeleniny je prozatím malá, máme posledních pár beden zaskladněné zeleniny a z jarních věcí je to hlavně o zeleném listí :-) na jarní smoothie však ideální.
Kromě stálé nabídky výrobků jsme už stihli vytvořit čerstvé libečkové pesto a umíchat hořčici, která není tolik octová jako ta burgundská. Navíc je s kurkumou, takže je krásně žlutá.
Pro zahradníky máme zásobu bio sazenic bylinek v květináčku.

V následující týden zavážíme z veřejných odběrných míst Pendulu (Dobřichovice), Obživu a Obec křesťanů (Hradčanská).
Kosí zob- nově K.O.S. budeme zavážet tuto sezónu jen 1x za 14 v sudé týdny tedy až ten příští.

Srdečně

Jaroslav a Kateřina

druhý zimní závoz 2/2022 2022

Vložil 09. 02. 2022 v 10:38 Katka Šimková ♣ upravil 09. 02. 2022 v 10:39 Katka Šimková ♣ odkaz »
Dobrý tichý smích
taje ve dlaních,
tak jak padlý sníh
taje na stráních.

Dobrý únor čtenáři našich zpráv,
Prostor zimy je prostoupený tichem a tmou, ale zároveň se v něm postupně vykrystalizuje celý následující rozpuk a růst. A na mně jako na zahradníkovi je vycítit a doprovázet tuto krystalizaci. Zároveň se snažíme už pomalu rozjet sezónu 2022. Je toho spousta, co je potřeba připravit oživit a naplnit pozorností. V naší zimní nabídce máme ještě kadeřávek, giganty a vodnice.
Snažíme se i v naší zpracovně, včera jsme zpracovali 300 kilo zeleniny na Kim-chi. Takže ho můžete objednávat ve všech možných verzích- pálivé, nepálivé, v malé skleničce či ve velké skleničce :-)
Dále máme vyrobený skvělý trnkový sirup a také po dlouhé době česnekovou pastu se světelným kořenem.
Ze sušených věcí máme kromě stálé nabídky bylin i nějaké nové např. třezalku, pelyněk, mátu, kopr a také máme sušená rajčata, slaďoučké hrušky i jablíčka.

Tak si užijte ještě této zimní nabídky, za dva týdny už se sází špenát.
Mějte se krásně

Jaroslav a Kateřina

Strana 1 z 72
starší »