Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

první závoz hlavní sezóny 2021 2021

Vložil 06. 05. 2021 v 5:03 Katka Šimková ♣ upravil 06. 05. 2021 v 5:05 Katka Šimková ♣ odkaz »
V postoji k životu
život se ptá
dostanu jistotu?
jen když ty a já
pronikneme společně
živě a statečně
vše co se má
Přátelé našeho hospodářství,
je jaro a s ním naše první sezónní zprávy ze statku:) Byl krásný chladný duben. Rostliny jsou vysázeny, semena jsou vysety, hlízky a cibulky vysázeny.
Líhnou se nám kuřátka, kvetou stromy a my se začínáme dostávat do módu "nevím kam dřív". O víkendu hodně zapršelo a tím se spustil proces klíčení a růstu všech rostlin i těch doprovodných(plevelů). To je pro nás velmi milá a intenzivní příležitost, jak se o naše rostliny starat, aby měli dost místa pro svůj růst. A to je přání pro vás: ať máte místo pro růst.

Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka. Zeleniny tam zatím moc není, většina směřuje do KPZ podílů. Máme však nové výrobky (bylinková pesta, sirup pro klid v duši a nebo polévkou směs ze sušené zimní zeleniny. Též jsme přidali již téměř kompletní nabídku sazenic bylin v květináčku.

Prodloužili jsme možnost předplatného květin do konce května. Pokud byste chtěli 4x v sezóně obdržet květiny z našeho pole, můžete si je rezervovat nynípřes eshop.

V aktuálním týdnu zavážíme veřejná místa Pendula v Dobřichovicích (objednávky jsou nově do soboty 20 h, jelikož tam nově zavážíme už v pondělí!), Obživa, Kosí zob a Obec křesťanů- tam jsou objednávky klasicky do neděle 20 hodin.
O závozech v rámci KPZ vás budou informovat vaši koordinátoři.

Srdečně za všechny

Jaroslav a Kateřina

poslední závoz zimní sezóny do Prahy 2021

Vložil 07. 04. 2021 v 14:39 Katka Šimková ♣ upravil 07. 04. 2021 v 14:40 Katka Šimková ♣ odkaz »
Klonící se v čase
slzy zmrzlé v kráse
stékají po dlani
kde končí v dni
všechny prázdné noci
slzy rosy ku pomoci
Milí přátelé našeho hospodářství,
jaro je opravdovou výzvou pro člověka pečujícího o zemědělský organismus. Je toho hodně, zase bych mohl psát jak plejeme, sejeme, sázíme, pikýrujeme, děláme ohradu na remízek, sklízíme, zpracováváme, sbíráme kopřivu... Prostě se snažíme rozjet zemědělskou sezónu a začíná to být šrumec:) dnes do toho nasněžilo, tak se k organizaci práce přidali obavy, jak to ty vysázené roslinky na poli zvládnou.

Na facebooku můžete shlédnout fotky z našich výsadeb zeleniny a také se nám podařilo vysázet remízek.

V nabídce je ještě několik druhů skladové zeleniny, ale už jsou tam jsou jarní rychlíci- špenát, polníček a cibulka. Také jsme přidali i větší množství bylinkových sazenic. Některé ještě nejsou úplně dorostlé, ale zakořeněné jsou pěkně a přišlo nám škoda je nedávat do nabídky, když další závoz je až v květnu. Provoz zpracovny též nelení a tak můžete nově ochutnat křenovou pastu, medovou hořčici, přesnídávku Zlatou hvězdu a hrušková povidla bez cukru.
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

KPZ sezóna 2021

Pomalu se blíží deadline na přihlašování se do KPZ sezóny. Potvrzené skupiny a veškeré informace jsou zde. Přihlašování probíhá skrze koordinátory jednotlivých skupin, utváří se nová skupina v Podolí a ve Vršovicích, tak se ozvěte, když byste měli o tyto lokality zájem.

Předplatné květin a jahod

Letos chceme nabídnou předplatné květin a jahod skrze eshop. Nabídka těchto položek bude na eshopu dostupnáod 16. dubna do 2. května.Podrobnější informace najdete tu.

Srdečně za celý tým

Jaroslav a Kateřina


březnový závoz do Prahy a okolí 2021

Vložil 07. 04. 2021 v 14:38 Katka Šimková ♣ upravil 07. 04. 2021 v 14:39 Katka Šimková ♣ odkaz »
Strana 1 z 62
starší »