Newsletter

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

únorový závoz bio-zeleninky

Vložil 08. 02. 2018 v 20:10 Katka Šimková ♣ upravil 08. 02. 2018 v 20:10 Katka Šimková ♣ odkaz »

Dobré mrazivé zimní chvíle,
zdravím vás z přípravného čtvrtku, kdy se připravujeme na náš masopustní průvod, kolaudaci, víkendový seminář a spoustu začínajících zemědělských laskomin. Například opravit fóliovník, objednat semínka, začít plánovat výsevy, a tak bych mohl pokračovat...Nu, polovina února se blíží a my se pomalu začínáme probouzet a svou ožívající aktivitou poznenáhlu naplňujeme naše nejbližší okolí. To bude v našem případě hlavně pole a to pak snad přinese užitek i vám:)

V závozovém podílu tentokrát bude dost mrkve, řepy, celeru a cibule. Uvidíme, jestli se nám podaří dostat nějaké zelené překvapení, zatím počítáme s černým kořenem. Z výrobků máme novou chilli habańéro bomba pecka pálivou a oproti tomu jemnou dětskou jablečnou přesnídávku.
Aktuální nabídku najdete tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka

Aktualizovali jsme informace ke KPZ letní sezóně. Pokud zvažujete odebírat zeleninu pravidelně a dlouhodoběji tím získávat vztah k našemu hospodářství, ozvěte se koordinátorům odběrných míst. Zatím to vypadá, že kromě současných míst budeme otevírat nové na Chodově, Malé Straně, Horoměřicích a možná i v Kladně.
https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/nase-projekty/spolecenstvi-kolem-svobodneho-statku-na-soutoku

Pokud se chcete podívat na nějaké foto z poslední doby, mrkněte na náš FB.
https://www.facebook.com/pg/svobodnystateknasoutoku/posts/?ref=page_internal

Srdečně
Jaroslav

bio-zeleninka na 30. ledna

Vložil 25. 01. 2018 v 16:47 Katka Šimková ♣ upravil 25. 01. 2018 v 16:49 Katka Šimková ♣ odkaz »

Dobrý lednový den,

je tu sice leden a na poli se střídá bílá s hnědou a sem tam zelenou. V podílech se budete setkávat převážně s kořenovou zeleninou. Z pole tam bude už růžičková kapusta a nebo pórek, taky tam někteří z vás budou mít křen. U nás ode dneška budou hostovat žáci prvního ročníku waldorfského lycea Opatov. Budeme s nimi poznávat taje zimního hospodářství, ve kterém se dá objevit spoustu krás v plnosti roku stajených v růstu rostlin.

V nabídce máme několik posledních kusů camphillské květové směsi. Z dalších výrobků jsme přidali voničky levandule, nadrhnutý yzop na zimní odkašlávání a také jablečnou přesnídávku.

Ze zeleniny v přiobjednávkách zmíním mrkvičku barevnou a petržel od Karla Tachecího.

Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka

Pokud byste nás v zimě chtěli navštívit, tak vás srdečně zveme na masopustní průvod 9. února od 14 hodin,


Srdečně

Jaroslav Lenhart

první závoz v roce 2018

Vložil 11. 01. 2018 v 11:03 Katka Šimková ♣ upravil 11. 01. 2018 v 11:04 Katka Šimková ♣ odkaz »

Dobrý den,
tak tu máme leden, první měsíc roku. Na poli jsme dnes přihrnovali česnek a sázeli jahody. Taky pro vás revidujeme a přebíráme sklady a nakupujeme od kolegů jejich přebytky, abyste měli co nejpestřejší zimní nabídku. Kolem se Země zhmotňuje a vytváří se v ní budoucí podoba. My zemědělci se snažíme posbírat z toho, co bylo, to co bude, a ve svých hlavičkách a srdcích utkat takový obraz, který uspokojí potřeby lidí a zároveň dodá zemi dostatek sil pro její zdraví. To přejeme i vám všem do celého roku. Buďte zdrávi!

Připomínáme, že v nabídce máme kalendář výsevních dnů na rok 2018. Také najdete spousty bylin sušených a některé naše výrobky.
Ze zeleniny v přiobjednávkách zmíním mrkvičku barevnou a petržel od Karla Tachecího.
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka


A ještě taková ozvěna loňského roku a tou je článek ze semináře ekologického zemědělství a zelinářského setkání ze října 2017.
https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/novinky/aktuality-ze-statku

Srdečně

Jaroslav Lenhart

Strana 1 z 25
starší »