Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

adventní zprávy ze statku

Vložil 05. 12. 2019 v 16:35 Katka Šimková ♣ upravil 05. 12. 2019 v 16:36 Katka Šimková ♣ odkaz »
V tichu a blízkosti nebe
cítím blížeji i sama sebe
a z té blízkosti cítím víš
blízko je i Ty pocítíš tu výš

Dobrý den,

Chladná jitra se rodí pozdě a soumrak už brzo přichází. My ještě doklízíme zbytek kořenovky a dnes se nám konečně podařilo dostat do země česnek. Na poli zůstávají ještě nějací otužilci jako kadeřávek, pórek, růžičková kapusta, ale zbytek rostlin zazimujeme na statku. Byl u nás Aleš Horák z Vysočiny a dovezl několik dobrot.


Do nabídky jsme přidali několik balení měsíčku a máme pro vás 2 knižní tipy na vánoční dárky. Jedním jsou Výsevní dny na rok 2020, který uvítá každý nám trochu blízký zahrádkář. A dále máme na eshopu knihu Bio je naše cesta od nakladatelství Kazda. Kniha obsahuje několik příběhu ekologických zemědělců a je doplněná krásnými fotografiemi.

Tuto sobotu jedeme na jarmark na WŠ Dědina na Prahu 6. V neděli 8.12. bychom naopak rádi, kdybyste zavítali vy k nám. Pořádáme pro vás i pro nás vánoční jarmark a těšit se můžete na koledy, vánoční hru, dílničky a samozřejmě vynikající občerstvení. Začínáme ve 14 hodin.Odkaz na událost naleznete tu.

S přáním krásného adventního času.
Jaroslav a Kateřina

Biozeleninka na předadventní týden

Vložil 22. 11. 2019 v 20:38 Katka Šimková ♣ upravil 22. 11. 2019 v 20:39 Katka Šimková ♣ odkaz »
Dlouho se mění změna sama
a v ní zvoní stále hrana
touhy změnit staré v nové
co se touha žíti slove

Dobrý den,
v blízké přítomnosti zimy tu je podzim. Stále musíme být připraveni na mráz a na to, že přijde sníh.
Prostě je vzrušující čekat na zimu a jaro a léto a podzim a.... Očekávání předvídatelného a řešení nepředvídatelného, toho je život na statku plný.
V nabídce jsme přidali kadeřávek a žlutou řepu.
Pokud jste ještě neviděli a chtěli byste videotip na dlouhé temné večery, takzde je odkaz na záznam z Duše K, kde byl mimo jiné hostem i Jaroslav, náš zahradník. Téma je půda a cykly života.
My se pomalu se chystáme na vánoční jarmarky, již příští sobotu nás tedy můžete potkat na jarmarku ve waldorfské škole v Jinonicích.
Srdečně zdraví
Jaroslav a Kateřina

Biozelenina na 47. týden

Vložil 14. 11. 2019 v 16:42 Katka Šimková ♣ upravil 14. 11. 2019 v 16:43 Katka Šimková ♣ odkaz »

Zpívající hladina,

kde začíná?

tam kde voda zpívá

a Láska se dívá.


Dobrý den,

včera večer konečně přestalo pršet a doufáme, že to chvíli vydrží. Na našem dvoře začalo být neúnosně kluzko a bahnivo. Pole nebylo o nic pozadu, tráva pomalu zmizela z cest a v neděli jsme tam dokonce v ranní tmě uvízli. Dnešní studený vítr pomohl zem naštěstí trochu ofoukat a tak jsme kritická místa mohli pokrýt slámou. To vždy promění náladu areálu.

V nabídce je několik novinek a to opět několik kilogramů batátů a ředkve daikony. Také jsou tam sušené slaměnky na výzdobu domácnosti. Zlevnili jsme fialové brambory, tak je můžete vyzkoušet, typově jsou vhodné na kaši.

Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka

Minulý týden jsme vyrývali světelný kořen a ze zavlažovaného záhonu se urodily pěkné kousky, tedy je též můžete objednávat.

Tuto neděli můžete sledovat přímý přenos Duše K, kde kromě dalších hostů bude náš hlavní zahradník Jaroslav Lenhart tématem je půda a cykly života.Video je možné pustit i následně ze záznamu.

Příští čtvrtek 19.11. nás můžete potkat na filmovém festivalu Země na talíři v kině Aero. Více informací najdete nawebových stránkácha nebo na facebooku.

Srdečně za celý statkový tým
Jaroslav a Kateřina
Strana 1 z 49
starší »