Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

První závoz biozeleniny v roce 2020

Vložil 09. 01. 2020 v 11:38 Katka Šimková ♣ upravil 09. 01. 2020 v 11:39 Katka Šimková ♣ odkaz »
V mrazivém nočním chladu
bdí vlhká země v zrodu
čekajíce na svůj čas
vždy znovu přijde v ní i v nás

Dobrý lednový den,
ve vlhkém prostředí venku žijí zárodky rostlin, zvířata a my zemědělci:) Stále bychom měli venku na poli uklízet plachty, sklízet na objednávky a další drobnosti, které jsme loni nestihli. A nám se moc nechce- venku fouká, prší a je nevlídno, ale přece tam musíme. A je to nakonec moc milé, zčervenají nám tváře a po návratu oceníme teplo vnitřních prostor. Čeká nás toho letos hodně a my se na to snažíme připravit. Rekonstruujeme a plánujeme. Brzy nás také čekají plány výsadeb a dalších polních prací. Uzavírání starého a otevírání nového, to je leden.

Velkou změnou je, že přes zimu budeme letos zavážet pouze 1x měsíčně. Bude se jednat o 3., 7., 11. a 15. kalendářní týden. Místa otevřená veřejnosti budou Obživa, Prostor 8, Mezi domy, Kosí zob, Obec křesťanů a bar Roesel.

V nabídce najdete klasický biopytel, který je oproti běžné sezóně větší, obsahuje hlavně kořenovou zeleninu, částečně překoupenou od jiných bio zemědělců.Z naší zeleniny máme v nabídce: brambory, celer, šalotku, česnek, poslední zbytky dýní, pastiňák, řepu. Dále tam najdete velké množství našich sušených bylin a zpracovaných výrobků (kysané zelí, džemy, sirupy a jiné)

Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

Srdečně ze statku,

Jaroslav a Kateřina

Poslední závoz v roce 2019

Vložil 12. 12. 2019 v 16:46 Katka Šimková ♣ upravil 12. 12. 2019 v 16:46 Katka Šimková ♣ odkaz »
Kouskem života dotknout se smrti
a koncem začátek k splynutí nutí
když je chuť do bytí k splynutí už
jako je žena a v ní je muž

Dobrý den,
tak dnes jsme do sklízeli poslední pastiňák a na poli zbyli jen otužilci zimní jako růžičková, kadeřávek, pórek a topinambury.
Jinak už jsme připraveni na toto mrazivé počasí. Příští týden snad začneme navážet hnůj a začneme vytrhávat zmrzlé papriky, sázet maliny, balit fólie atd:) Nu práce na poli nikdy úplně nekončí a je stále co dělat a o co se starat.
V nabídce na poslední závozový týden je ještě čerstvá dodávka zeleniny z Bemagra, zřídili jsme taky vánoční pytel kořenovky na salát a samozřejmě je v nabídce spoustu našich výrobků a bylin.
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.
Zavážíme všechna odběrná místa (KPZ i ta veřejně dostupná!).

Kdybyste nás ještě chtěli potkat, tak budeme na jarmarku 14.12. v Obci Křesťanů s sebou budeme mít spíše výrobky a bylinky. Vedle nás však samozřejmě budou i svíčky z Camphillské svíce.Odkaz na událost je zde.

Srdečně za Svobodný statek na soutoku

Jaroslav a Kateřina


adventní zprávy ze statku

Vložil 05. 12. 2019 v 16:35 Katka Šimková ♣ upravil 05. 12. 2019 v 16:36 Katka Šimková ♣ odkaz »
V tichu a blízkosti nebe
cítím blížeji i sama sebe
a z té blízkosti cítím víš
blízko je i Ty pocítíš tu výš

Dobrý den,

Chladná jitra se rodí pozdě a soumrak už brzo přichází. My ještě doklízíme zbytek kořenovky a dnes se nám konečně podařilo dostat do země česnek. Na poli zůstávají ještě nějací otužilci jako kadeřávek, pórek, růžičková kapusta, ale zbytek rostlin zazimujeme na statku. Byl u nás Aleš Horák z Vysočiny a dovezl několik dobrot.


Do nabídky jsme přidali několik balení měsíčku a máme pro vás 2 knižní tipy na vánoční dárky. Jedním jsou Výsevní dny na rok 2020, který uvítá každý nám trochu blízký zahrádkář. A dále máme na eshopu knihu Bio je naše cesta od nakladatelství Kazda. Kniha obsahuje několik příběhu ekologických zemědělců a je doplněná krásnými fotografiemi.

Tuto sobotu jedeme na jarmark na WŠ Dědina na Prahu 6. V neděli 8.12. bychom naopak rádi, kdybyste zavítali vy k nám. Pořádáme pro vás i pro nás vánoční jarmark a těšit se můžete na koledy, vánoční hru, dílničky a samozřejmě vynikající občerstvení. Začínáme ve 14 hodin.Odkaz na událost naleznete tu.

S přáním krásného adventního času.
Jaroslav a Kateřina
Strana 1 z 50
starší »