Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

mrazivý únorový závoz 2021

Vložil 10. 02. 2021 v 11:40 Katka Šimková ♣ upravil 10. 02. 2021 v 11:40 Katka Šimková ♣ odkaz »
Do klíčků zpívá píseň z Hromnic
a světla v zemi tvoří nejvíc
ten sníh z vloček sestaven
a pomalu se natahuje den
Krásný sněhový čas přátelé našeho hospodářství,
v únoru už pro mě je veliký tlak na to, aby bylo nakoupeno vše potřebné- semínka, sadba, plachty, substráty a připravili pařníky, fóliovníky, nářadí a další jednotlivosti na to, aby zemědělský organismus mohl fungovat. Zároveň napadl sníh, tak jej navážíme do všech krytých ploch aby si ho Zemička užila. Taky pořád zpracováváme v naší bio-zpracovně a stříháme stromy:)
V nabídce jsou brambory od Aleše Horáka, mrkvička Demeter z Málič, řepa a cibule z Auenhofu. Ve zpracovně jsme pro vás vyrobili naše nové kim chi, také jsou tam nová povidla- klasické švestkové a pak kořeněné hruškové.
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.
PŘÍŠTÍ TÝDEN BUDOU STÁLE MRAZY, PROTO PROSÍME O CO NEJRYCHLEJŠÍ VYZVEDNUTÍ ZELENINY NA MÍSTECH, KDE OBJEDNÁVKY NECHÁVÁME VENKU!!!
Rozložení odběrných míst zůstává stejně jako minulý závoz (Obživa, Kosí zob a Pendula je v úterý a Obec křesťanů ve středu).
Srdečně za celý tým
Jaroslav a Kateřina

první závoz v roce 2021

Vložil 13. 01. 2021 v 11:55 Katka Šimková ♣ upravil 13. 01. 2021 v 11:56 Katka Šimková ♣ odkaz »
Kousky zbylé po tom co se stalo
s hvězdičkami toho co je málo
spojené s tím co bude
nechť tvoří krásou všude
to málo co bude víc
ať po nás nezbyde nic

Milí přátelé našeho hospodářství,
leden je měsíc uzavírání a otevírání. Uzavírání toho co bylo a otevírání toho co bude:) S tím se nyní pasujeme. Sklízíme ještě co bylo a připravujeme co bude. Vybíráme semínka, sadbu, uzavíráme nové dohody a prostě se snažíme pomalu utvářet obraz nové sezóny. Jaká bude, to nevíme i víme. Víme co chceme, co bylo a co potřebujeme. Nevíme jaké budou podmínky za kterých budou naše semínka klíčit a růst. Také nevíme co si naši odběratelé budou přát a za kolik naše rostlinky koupí:) Prostě jsme vděční, za to co bylo, za to co je a s vděčností a Láskou se obracíme k tomu, co přijde.

Naskladnili jsme nové druhy bylin jako třeba maliník, bazalku a yzop. Také jsme konečně domíchali bylinné směsi, tedy můžete objednávat oblíbenou Provensálskou směs a pokud stihneme vytisknout etiketu, tak i Květovou. Z kategorie výrobků najdete v nabídce nově jahodový sirup, přesnídávku, nakládané chilli a hložinkový džem.

Kromě několika druhů zeleniny jsme pro vás nakoupili jablíčka a hrušky od p. Kučery z Českého ráje. Objednávat můžete zdehttps://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka

Složení KPZ podílu pro aktuální týden najdete vhorní části této stránky.

Došlo ke změně dne závozu u těchto veřejných míst- Obživu opět zavážíme v úterý a Obec křesťanů budeme přes zimu zavážet až ve středu!!!

Chodí nám dotazy ohledně přesných datumů dalších závozů. My na webu uvádíme kalendářní týdne, které by měly být jednotné v diářích, nicméně pro lepší orientaci jsou zde termíny pro další závozy

15.2., 15.3. a 12.4. (jedná se o pondělky, samozřejmě záleží, který den vás v týdnu zavážíme).

Jsme rádi, že máme Vás, naše jedlíky, se kterými počítáme na rok 21. Přejeme, ať vám naše rostliny a výrobky posilují tělo, duši i ducha.

Srdečně za celý tým

Jaroslav a Kateřina

poslední závoz v roce 2020

Vložil 11. 12. 2020 v 7:32 Katka Šimková ♣ upravil 11. 12. 2020 v 7:33 Katka Šimková ♣ odkaz »
Klásek dozrálý ve větru zpívá
o smyslu zralosti a k čemu bývá
tak i můj klásek ve mně zní
chutí zrnek až mě sní- sny

Milí přátelé našeho hospodářství,

u nás je už opravdu sklizeno, zbývají snad jen topinambury a zimní zelenina. Už také máme rozhozený kompost i hnůj a zaoráno tak 80 procent výměry. Uklizené fóliáky a plachty. Čeká nás sice ještě hodně drobností, ale to hlavní jsme pro tento rok stihli. Teď nás čeká ještěposlednízávozový týden a poděkovat si navzájem.
A o Vánocích zrodit nový rok 2021. Už se na něj připravujeme a chystáme. Možná stihneme objednat i první sezenice.
V nabídce zůstávají klasické druhy zimní zeleniny, některé naše a některé od našich kolegů. Zařadili jsme nové výrobky- několik druhů sirupů, kečupy a džemy. Překoupili jsme také od BiaNebia datle a lískové i vlašské ořechy, tedy je můžete mít od nás v biokvalitě.
Jako vánoční dárek pro zahrádkáře máme opět Výsevní dny pro rok 2021
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

KPZ podíl si můžete omrknout v horní částitéto stránky.

A kdo není z Prahy anebo by měl zájem i o něco jiného než zeleninu, může objednávatzde. Najdete zde svíčky, měděné nářadí, knížky, biodynamická vína a další věci, které máme rádi.
Srdečně za celý tým děkujeme všem za spolupráci, přejeme klid do svátečních dní a spoluprožití rodinných i přátelských setkání.
Jaroslav a Kateřina

Strana 1 z 61
starší »