Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

poslední zimní zeleninka ze statku

Vložil 21. 03. 2019 v 15:54 Katka Šimková ♣ upravil 21. 03. 2019 v 15:54 Katka Šimková ♣ odkaz »
Dobrý den,
a přišlo jaro.. To je taková pěkná věta. Ale odkud to jaro přichází. Nu my jsme vynesli tu paní zimu v neděli a pak ještě tři dny se nám pěkně opřela do tváře. Nu a teď je tu Vesna krásná. Pro nás to ale znamená, že nastupujeme do režimu od nevidím do nevidím:) Tak snad se brzy potkáme a budeme sdílet tu krásu jara či jiného období a nebo jen tak si sedneme a oslavíme tu přítomnost jeden druhého.
Ještě nám zbývá troška kořenové zeleninky a póreček. Taky už máme naše sazeničky bylinek.
V nabídce máme nově meduňku a mátu v květináči. Také tam je třezalkový sirup, pokud trpíte jarní depresí. To však je snad minimum z vás :-)

Začíná nám sezóna a my bychom rádi vyzvali ty z vás, kteří by se chtěli podívat k nám na statek, aby neváhali a ozvali se. Sezóna už začala a práce na poli, v zahradě i areálu je dost. V případě zájmu můžete pročíst podrobnější informace na stránkách o našem konceptu dobrovolnictví.

Do konce dubna běží přihlašování do letošní KPZ sezóny, aktualizovaná odběrná místa jsou zde.

Srdečně

Jaroslav Lenhart

Biozeleninka ze statku na 12.3

Vložil 10. 03. 2019 v 8:28 Katka Šimková ♣ upravil 10. 03. 2019 v 8:29 Katka Šimková ♣ odkaz »
Dobrý den,
v březnu je už zahradník jak na trní. Začíná se s okopávkou a čeká se na oschnutí půdy, aby se mohlo začít s výsadbou a výsevy.
My máme po zimě úplně zdevastované fóliovníky, tak se snažíme o opravu, abychom mohli sázet saláty a podobné rané druhy zeleniny.
Tak nám držte pěsti, ať se nám to vše dobře podaří:)

Do nabídky přibyli topinambury, také jsme našli zbytek keřkovských rohlíčků a fialových brambor. Jinak se naše zásoby velmi rychle krátí. Kdo by už chtěl přivolávat jaro, tak je tam několik jarních bylin- pažitka a libeček a nebo divizna na výsadbu. Naše nové výrobky jsou povedené tak je ochutnejte, jsou hlavně pro vás:)

Na webu již můžete najít informace pro letní KPZ sezónu.https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/kpz

Dotazy a přihlášky směřujte ideálně na koordinátory jednotlivých míst. Také pokud zvažujete založení nové KPZ, tak je nejvyšší čas se začít s námi domlouvat. Byli bychom moc rádi za vznik skupiny v dalších městech regionu.

Akce, kde se můžeme před sezónou potkat v Praze.

  • ProBřevnovské zájemce se koná setkání k sezóně tento čtvrtek 7.3. od 18 hodin na odběrném místě Nesedím sousedím.
  • Již příští úterý proběhne vProstoru 8povídání o Společenství kolem Svobodného statku. Můžete tedy spojit vyzvednutí objednávky s osobním setkáním s námi a společným zamyšlením ohledně vytvoření KPZ skupiny v těchto místech. https://www.prostor8.cz/akce-detail/spolecenstvi-kolem-svobodneho-statku-kpz-201903/
  • V dalším týdnu v pondělí 18.8. proběhne setkání vMělníku.
  • A pak hned v úterý proběhne setkání na Malostranské, pozvánka je zdehttps://www.facebook.com/events/405158443574958/
  • VMezi domy na Opatověbudeme v rámci posledního závozu a to 26.3

Pro bližší informace o jednotlivých setkáních se na nás neváhejte obrátit.

Máme pro vás také jednu nabídku ohledně pracovního místa. Pokud byste znali někoho z našeho regionu, kdo by měl zájem od dubna u nás pracovat na částečný úvazek jako kuchař/ka v Centru denních služeb, odkažte ho prosím na kolegyni Žanetu Lenhartovouzaneta.lenhartova@camphill.cz. Budeme vděční za sdílení, záleží na tom pak i naše polní kapacity. Bližší informace jsou najdete v příloze.

Srdečně
Jaroslav Lenhart

čtvrtý závoz biozeleninky do Prahy

Vložil 19. 02. 2019 v 16:56 Katka Šimková ♣ upravil 19. 02. 2019 v 16:57 Katka Šimková ♣ odkaz »

Dobrý den,

tichost s níž cvrlikají ptáci a s níž se v člověku ztišuje hluk každodennosti při pohledu na krystalky sněhových vloček nebo sněhovou dálku. To je nálada února, ve které se rodí celý budoucí rok. Uvnitř země nyní probíhá proces otevírání. Z ní nyní pomalu stoupá inspirace pro čas následující. My stále ještě pracujeme na koncepcích tohoto roku a pomalu nabíráme síly pro budoucí práci. V kráse tohoto času připravujeme budoucí krásu.

V nabídce je nově celer a cibule z německého statku Auenhof. Dále jsou poslední giganty od Aleše Horáka a jablka od Karla Tachecího.

Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

Otevřeli jsme znovu odběrné místo v Prostoru 8, tak můžete objednávat i tam. Kdo by měl zájem se s námi v tomto místě i osobně potkat, budeme tam 12.3. organizovat povídání o našem statku, našich intencích a o systému KPZ.

Příští týden v pátek 22.února jemezinárodní den KPZa v Praze je připravena oslava.
Spolupořádáme konferenci o ohni v Kutné hoře, která se koná 2.3., tak pokud byste se někdo chtěl zúčastnit nebo věděli o někom, koho to zajímá, takTuje pozvánka.
Srdečně zdraví
Jaroslav Lenhart
Strana 1 z 39
starší »