Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

první závoz darů země v Červenci

Vložil 02. 07. 2020 v 9:33 Katka Šimková ♣ upravil 02. 07. 2020 v 9:34 Katka Šimková ♣ odkaz »
V slunečním světle a teple být
a nasávat ten Božský klid,
který hřeje a v očích zračí
zrání, hraní a den kratší
Milí přátelé našeho hospodářství,

Na světě je živoucí skutečnost, o kterou my z malilinkaté částí pečujeme. A nyní je to opravdu hukot. Nevíme kam dřív skočit- jestli sklízet nebo sázet nebo plít a nebo krouhat zelí.... Tak si uvědomuji, jaké to asi má celistvé zemské vědomí, které celou živoucnost propojuje a udržuje v jednolité pospolitosti.

Chystáme se na letní sklizně a finišujeme ještě pozdní sázení..
V nabídce přibyly brambory rané, cukety, okurky, dětský biopytel.

Odběrné místo Kosí zob má stále omezenou otevírací dobu a tedy i možnost objednávek.

Pokud byste se k nám chtěli během léta podívat, máme v srpnu naplánovaný rodinný workcamp, na kterém se opět uvolnilo několik míst. Workcamp je plánován od 16.8. do 21.8.. Zájemci prosím napište nasimko.katerina@gmail.com.

Srdečně

Jaroslav a Kateřina

poslední červnový závoz bio-zeleninky 2020

Vložil 25. 06. 2020 v 14:25 Katka Šimková ♣ upravil 25. 06. 2020 v 14:28 Katka Šimková ♣ odkaz »
V ladných křivkách hraje
růst a jeho jinotaje
a vytváří symfonii,
kterou citem žiji.

Milí přátelé našeho hospodářství,

v krajině skončilo jaro a letos se opravdu pozvolna léto probouzí a skrze deště skrápí rostlinný šat. My se nyní prokousáváme sklizní cibule a česneku. Taky se snažíme zachránit některé košťáloviny před vykvetením nebo prasknutím:) Připravujeme se pomalu na letní dozrávání. Od nedělního večera se nám několikrát vyrojily včely a dnes snad svůj proces dokončily. Podařilo se je úspěšně chytit a tím snad oživíme náš zahradní úl.
V sortimentu se ještě podrží brokolice a květák a definitivně se vytratí saláty, nově přibude řepa, celer a pórek.

Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka. Po krátkém výpadku jsme opět naskladnili bio květový med z doupovských hor, nyní i v pastové úpravě. A z bylinek v květináčku je tam nově povíjnice- liánovitá letnička s fialovým květem.

Informace k odběrným místům

Odběrné místo Kosí zob bude následující 2 týdny uzavřený pro veřejné objednávky kvůli zkrácené otevírací době.

srdečně za Svobodný statek na soutoku

Jaroslav a Kateřina

Svatojánský závoz 2020

Vložil 18. 06. 2020 v 18:26 Katka Šimková ♣ upravil 18. 06. 2020 v 18:27 Katka Šimková ♣ odkaz »
Bouře zpívají
kapkami deště
blesky hromy říkají
co myslí si ještě

Dobrý den,
z nebe padá voda a vše ožívá živoucími silami. My na poli se snažíme s těmito silami pracovat a sklízíme, plejeme, sázíme a prostě jsme v jednom kole. To kolo je kolo života, které je každý rok jiné a přece tak podobné. V nabídce je spoustu novinek. Kromě květáku, zelí červeného špičatého nebo kedlubnu gigantu, už tam najdete i několik kilogramů cibule na váhu. Také se nám povedlo vypěstovat hrášek a snad ho zvládneme i sklidit :-) Přidali jsme poslední větší várku bylinek a květin. Je tam bazalka keříčková i posvátná bazalka tulsi, několik slunečnic, yzop a hvozdíky, které vám pokvetou v dalším roce.

Toto úterý se koná KPZ setkání ve Vile Flóře. Program je k nahlédnutí na facebookuhttps://www.facebook.com/events/632920240903732/Můžete se zúčastnit přípravy večeře a nebo přijít až k hotovému a vyslechnout si povídání. My tam přijedeme nejpozději v 19:00 hodin. Přijďte nás pozdravit a zároveň nakouknout do prostor komunitního a soběstačného života této lokality. Určitě to stojí za to.


Srdečně

Jaroslav a Kateřina

Strana 1 z 54
starší »