Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

závoz do Prahy na 48. týden

Vložil 18. 11. 2020 v 12:58 Katka Šimková ♣ upravil 18. 11. 2020 v 12:58 Katka Šimková ♣ odkaz »
V hlubinách podzimu
příprava na zimu
uvnitřnění plodů země
naplní pohár ve mně

Dobrý den milí podporovatelé našeho hospodářství,
tak je tu první zimní závoz. My na statku finišujeme sklízení celeru a řepy před mrazíky. Taky doklízíme malé zelené rostlinky- romanesko a květáčky, a jiné rostlinky, které nedorostly. Taky se soustředíme na kysání zelí a zpracování. Na poli je vlhko a tím se nám stále nedaří vysázet ozimí česnek:( Minulý týden proběhla Martinská slavnost, Martin na bílém koni zatím však nedorazil.
V nabídce máme skvělou mrkvičku a cibuli z Auenhofu. Od nás je nově celer na váhu a další drobnosti. Mimořádně nabízíme loupané vlašské ořechy od Vojty Sýkory z Dobré farmy.

Obsah KPZ podílu pro následující týden naleznetev odkazu zde

Informace k odběrným místům týkající se eshopu

Obživu zavážíme minimálně po tento a další závoz až ve středu odpoledne! (uzávěrka objednávek však zůstává na neděli večer).

Ostatní odběrná místa zavážíme klasicky v úterý.

Srdečně ze statku

Jaroslav a Kateřina

závoz zeleninky na 46. týden

Vložil 05. 11. 2020 v 13:50 Katka Šimková ♣ upravil 05. 11. 2020 v 13:51 Katka Šimková ♣ odkaz »
Kloní se před nebem
ve větru rostlinka
já věřím že dovedem
užít si podzimka.
Dobrý podzimní čas,
v přírodě pozoruji uvadání, ale u nás se to spíše blíží k vrcholu sklízení a čekáme na výsadbu ozimovin. Zdárně jsme zavezli poslední podíly hlavní sezóny a už se zásobíme zeleninkou na sezónu zimní. Tak jsme od Kristiána z Malič dostali mrkvičku. Taky v nabídce nechybí už brambory, jsou od Jiřího Eliáše. Toto je poslední závoz v rámci sezóny, kterou považujeme za "hlavní".KPZ podíly již nezavážíme, ale objedeme všechny odběrná místas objednávkami z eshopu. Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

Pak pojedeme v tomto roce ještě dvakrát a to24. listopadu a 15. prosince.

Pro naše výrobky, svíčky, měděné nářadí a víno z kutné hory můžete kdykoliv využít náš novýe-šop ze soutoku, na jehož objednávky máme zajištěné klasické dopravce.

Pro potěchu posíláme nové video představující několik českých ekologických farmářů, květinářů, zahradníků a jiných povoláních nám blízkých.

Z prosluněného statku

Jaroslav a Kateřina

biozelenina na 43. týden

Vložil 15. 10. 2020 v 8:51 Katka Šimková ♣ upravil 15. 10. 2020 v 8:52 Katka Šimková ♣ odkaz »
V kouscích mlhovin
slunce světlý stín
a mokro do bahen
jak oslovím ten vjem
který Já nevím.
Dobré podzimní dny přátelé našeho hospodářství,
je podzimní čas plískanic a "bahenních koupelí", my se snažíme dokončovat klasické podzimní práce jako je hnojení, sklizeň a přeprodej od kolegů:)
Tak konečně máme mrkvičku v kvalitě Demeter od našeho kolegy Kristiána z Málič, také máme cibuli od Vojty Sýkory z Dobré farmy, jelikož naše pomalu dochází.
Do nabídky jsem přidali sušené byliny a to majoránku, bazalku tulsi a tymián. Také jsme namíchali směs pro hluboké spaní.

Nové veřejné odběrné místo v Dobřichovicích
V Dobřichovicích se přesunulo výdejní místo pro KPZ do bezobalového obchodu Pendula. Tím se otevřela možnost i pro odběratele mimo místní KPZ, aby si v Dobřichovicích objednávali naši zeleninu a výrobky.

Česko-německé setkání zelinářů
14. listopadu plánujeme uspořádat seminář s tématikou ekologického zelinaření. Ještě nevíme, v jaké formě se nám ho podaří zrealizovat, ale snad se do té doby situace uklidní. Zájemci se prozatím můžete přihlašovat na emailkaterina.simkova@camphill.cza my vás průběžně budeme informovat. Podrobnosti o akci jsouzde v pozvánce.
Srdečně ze statku

Jaroslav a Kateřina

Strana 1 z 60
starší »