Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

čtvrtý závoz biozeleninky do Prahy

Vložil 19. 02. 2019 v 16:56 Katka Šimková ♣ upravil 19. 02. 2019 v 16:57 Katka Šimková ♣ odkaz »

Dobrý den,

tichost s níž cvrlikají ptáci a s níž se v člověku ztišuje hluk každodennosti při pohledu na krystalky sněhových vloček nebo sněhovou dálku. To je nálada února, ve které se rodí celý budoucí rok. Uvnitř země nyní probíhá proces otevírání. Z ní nyní pomalu stoupá inspirace pro čas následující. My stále ještě pracujeme na koncepcích tohoto roku a pomalu nabíráme síly pro budoucí práci. V kráse tohoto času připravujeme budoucí krásu.

V nabídce je nově celer a cibule z německého statku Auenhof. Dále jsou poslední giganty od Aleše Horáka a jablka od Karla Tachecího.

Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

Otevřeli jsme znovu odběrné místo v Prostoru 8, tak můžete objednávat i tam. Kdo by měl zájem se s námi v tomto místě i osobně potkat, budeme tam 12.3. organizovat povídání o našem statku, našich intencích a o systému KPZ.

Příští týden v pátek 22.února jemezinárodní den KPZa v Praze je připravena oslava.
Spolupořádáme konferenci o ohni v Kutné hoře, která se koná 2.3., tak pokud byste se někdo chtěl zúčastnit nebo věděli o někom, koho to zajímá, takTuje pozvánka.
Srdečně zdraví
Jaroslav Lenhart

Třetí závoz biozeleninky v roce 2019

Vložil 07. 02. 2019 v 17:30 Katka Šimková ♣ upravil 07. 02. 2019 v 17:31 Katka Šimková ♣ odkaz »

Dobrý den,

únor počíná Hromnicemi a to je svátek, kdy se probouzí světlo v zemi. My jsme jej oslavili spolu s narozeninami a udělali jsme si pěkný zimní den.

Už se pomalu začíná rýsovat výsevní období. Nyní už finišujeme se zakládáním pařníků na sazeničky a připravujeme i spoustu projektů na tento rok.

Připravujeme pro vás několik akcí, tak pokud už plánujete co tento rok, tak kukněte na náš kalendářa uvidíte, že můžete přijet několikrát k nám na statek.

Opět jsme rozšířili naši nabídku výrobků. Přidali jsme ostrý kečup, dále meruňkový, rybízový i jahodový džem a zázvorový sirup na prohřátí. Z bylinek jsme dnes nadrhnuli maliníkové listí. Odkaz na nabídku je zdehttps://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka

Spolupořádáme konferenci o ohni v Kutné hoře, která se koná 2.3., tak pokud byste se někdo chtěl zúčastnit nebo věděli o někom, koho to zajímá, tak Tu je pozvánka.

Pěkné únorové dny

Jaroslav Lenhart

Druhý závoz biozeleninky v roce 2019

Vložil 24. 01. 2019 v 13:53 Katka Šimková ♣ upravil 24. 01. 2019 v 13:56 Katka Šimková ♣ odkaz »

Dobrý den,

v krajině se tiše zračí průzračnost mrazivosti a my jako hosti v hřejivé jinakosti skřípeme po mrazivé zemi. Stříháme stromy a připravujeme vše na sezónu 2019. Zároveň se ještě ohlížíme za rokem 2018. A tak mi často ten leden přijde jako měsíc na hranici.

V nabídce je nově celer a cibule z německého statku Auenhof. Dále jsme přidali giganty od Aleše Horáka a jablka od Karla Tachecího. Nakoupili jsme také jablečné biomošty z Ovocné farmy Starý Týn ze Středohoří.

My jsme doplnili průduškovou a květovou směs a přidali nadrhnutou levanduli. Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

Srdečně vás zveme příští čtvrtek 31.1. od 17 hodin na slavnostní otevření 1. spolkového bioobchodu Obživa, jehož jsme součástí. Hosty setkání jsou

Matthias a Barbara z VG Dresden, kteří nás podrobněji obeznámí s principy i rutinou spolkového (nebo družstevního) obchodu v Drážďanech, který již má přes 12.000 členů a 6 poboček v rámci 1 města.

Pěkné lednové dny

Jaroslav Lenhart

Strana 1 z 38
starší »