Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

závoz na 43. týden 2021

Vložil 21. 10. 2021 v 7:24 Katka Šimková ♣ upravil 21. 10. 2021 v 7:25 Katka Šimková ♣ odkaz »
Kapky podzimu padají
slehky na zimu čekají
aby zlehýnka vyšli vstříct
a mně o mně mohly říct
všechno co nevím o životě
pěkno vyjádřeno v nejistotě

Milí podzimní soukmenovci,
koloběh času a prostor je to, co nás spojuje v životě na Zemi. Ten život nás živí nepřebernou spoustou zážitků v nichž hraje život sám často vedlejší roli. My na statku se o život staráme každý den a snažíme se vám o něm přinášet poselství, ať už ve formě jídla nebo i jinak. Těch forem, jak Svobodný statek promlouvá o životě je mnoho. Děkuji, že s námi spojujete vaše osudy a podporujete skrze nás síly života na naší Zemi. Buďte zdrávi!
V naší nabídce už úplně zmizeli letní citlivky. Pokud chcete krouhat zelí, tak nyní je ten čas, kdy jej máme. Zelí na krouhání budeme mít ještě tak do poloviny listopadu.
Na naší výrobu kimchi jsme kupovali biozázvor a část z něj jsme poskytli pro vás do nabídky na podporu podzimního prohřívání.
Naposledy jsou v nabídce bylinky v květináčku, tedy pokud chcete nějaké ještě na zahrádku zasadit, tak je potřeba objednat nyní. Krásně se vám zakoření do další sezóny.
Na web jsme doplnili galerii fotek za uplynulé měsíce,můžete nahlédnout tu.
Srdečně ze soutoku

Jaroslav a Kateřina

závoz biozeleninky na 42. týden 2021

Vložil 14. 10. 2021 v 10:55 Katka Šimková ♣ upravil 14. 10. 2021 v 10:56 Katka Šimková ♣ odkaz »
Sklon času v kráse barví
skon života ze vší vervy
proniká blíž než se vnímá
podzim ve všem něco snímá
a den prostor noci tvoří
kde se bdění snění tvoří

Dobrý podzimní čas,
v podzimní kráse té vší barevnosti uvadání se na statku pořád něco sklízí a schovává před zmrznutím. Pole nás pořád ještě zahrnuje pestrou úrodou, kterou můžete zkouknout tu.
Také jsme se rozhodli využít vedlejší produkty z našeho fermentování a tak v nabídce najdete jak šťávu z kysaní zelí, tak šťávu z kimchi, kterou kromě podpory trávení můžete používat i jako ochucovadlo. Sezóna rajčat skončila, ale podařilo se vyrobit kečup podle nové receptury, takže kdo chce ještě rajčata od nás, má možnost je dostat ve skleničce. Opět jsme naskladnily oba druhy kysaného zelí.
Květiny už definitivně pomrzly, ale mám v sušárně pár trvanlivých, proto neváhejte a vybavte se pro zimní dekoraci sušenými slaměnkami nebo staticemi.

Na našich webových stránkách najdete informace pro zimní KPZ sezónu.Do konce října je potřeba dát vědět koordinátorům.


Srdečně ze statku

Jaroslav a Kateřina

závoz na 41. týden 2021

Vložil 07. 10. 2021 v 5:14 Katka Šimková ♣ upravil 07. 10. 2021 v 5:17 Katka Šimková ♣ odkaz »
V sklonu sebou kloním k sobě
abych byl v každé době
skloněn k nohám svým
před životem nádherným
Dobrý den,
po Díkuvzdání je spousta skutečností jinak, jako kdyby zprůzračněly. Vděčnost už je taková, plná síly k tomu, kdo ji projevuje a plná vděčnosti vůči projevenému. Takděkujii pravidelným čtenářům našich zpráv ze statku. Pomaloučku se na statku dostáváme k naplnění některých plodin a tím i jejich snězení:) Stále máme v nabídce spoustu skoro jarních věcí jako saláty, ředkvičky, ale taky neustává podpora výživnými kořeny. Jen se už vytratila síla cuketám, paprikám a dalším teplomilcům.
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka. Kromě zeleniny tam najdete třeba nově koriandrové pesto.

Srdečně ze statku

Jaroslav a Kateřina

Strana 1 z 69
starší »