Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

závoz na 33. týden 2022 2022

Vložil 11. 08. 2022 v 8:33 Katka Šimková ♣ upravil 11. 08. 2022 v 8:34 Katka Šimková ♣ odkaz »
K čemu se směřuje konání světa
k tomu co miluje, jak půlka léta
a z toho sděluje krásou a plody
a z dávna právě teď ze svobody

Dobrý den,
tak v srpnu je už mnoho radosti ze sklizené zeleniny. A spoustu starostí s tím, kam vše zaskladnit a poslat, aby se vše dostalo, kam má. Bohužel nám uschly sazeničky kedlubnů a fenyklu řapíkatého, tak ty nebudou:( Dozrávají nám ranné hruštičky a taky už jsou tam nově máslové dýně:)
Ve Zpracovně máme nově kysané červené zelí a z bylinek posvátkou bazalku tulsi.
Připomínáme nedělníDen Výkvětu, tedy den otevřených dveří jak u nás(v 11 a v 15 hodin jsou prohlídky) a nebo u nějakého jiného květinového pěstitele.
Srdečně ze statku

Jaroslav a Kateřina

závoz biozeleninky na 32. týden a pozvánka na Den otevřených dveří 2022

Vložil 03. 08. 2022 v 9:51 Katka Šimková ♣ upravil 03. 08. 2022 v 9:52 Katka Šimková ♣ odkaz »
Pronikat stále blíž
až k jadérku se přiblížíš
už v něm jsi v srdci znělém
a pochopíš co a jak a kdy v tom celém
stvořeníčku skvělém
Dobrý další týden,
je nasnadě někdy propadnout otupělosti vůči všemu co se děje a že se toho v srpnu děje:) Končí a zároveň začíná obilnářský rok( probíhá sklizeň a zároveň se sejí ozimy) My na statku se potýkáme s naplňováním finančních obratů, které stále sotva pokrývají náklady tohoto měsíce. My však potřebujeme v těchto měsících pokrýt jarní náklady a zalepit ztrátu. Tak nám držte pěsti:) Jinak nám krásně dozrávají dýně a další plodovka a taky už máme spousty řep a mrkví a je období cuket, tak jsou v nabídce celerky s natí..
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.
Koho by zajímalo pár fotek z uplynulého pololetí, můžete mrknout do našígalerie

Letní akce

Bohužel seneuskutečníkoncert Hudební dialogy s přírodou, který měl proběhnout tuto sobotu, jelikož se na jeho realizaci nesehnalo dostatek financí.

Místo toho vás ale můžemepozvat příští neděli 14. srpna na Den otevřených dveří, který proběhne v rámci platformy Výkvět.Kromě záhonů květin bude samozřejmě možné navštívit i výsadby zeleniny, fóliáky, statkový dvůr, zahradu a zpracovnu. Na místě bude možné zakoupit výrobky a květiny. Zeleninu prosím objednejte před přes eshop.

A pokud jste u nás už byli, můžete zkusit navštívit nějakou jinou květinovou farmu, která seDne Výkvětu také účastní.

Platformu Výkvět můžete také finančně podpořit v rámci kampaně nadarujme.cz

Srdečně ze statku

Jaroslav a Kateřina


závoz na 31. týden 2022 2022

Vložil 29. 07. 2022 v 5:03 Katka Šimková ♣ upravil 29. 07. 2022 v 5:04 Katka Šimková ♣ odkaz »
Střed léta si tiše tu je
a člověka v zrání prohlubuje,
svým zralým teplem postupně,
Přírodou samou, prohlub mě.
Společníci v zemědělském snažení,
Jsme s vámi spojeni ve spoustu ohledech, ale asi ten nejdůležitější, kvůli kterému píšu tyto řádky, je touha podělit se o tu každodenní nádheru. Živoucí svět oplývá nevšedností a stále se nově tvořící rozmanitostí. Na našem poli to v tuto dobu vypadá velmi úrodně a krása květin a zelenin je trošku v protikladu s bujností plevelů a jemnosti a vůni bylin. Je rozmilé se po našem poli procházet a pozorovat neustálý růst a vývoj rostlin, které jsou vzorem houževnatosti a vytrvalosti v tom, jak naplnit svůj záměr:) A pokud byste dostali chuť sníst některou takovou naši rostlinu a spojit se tak i s našimi intencemi, tak dostanete zase příležitost příští týden.
V nabídce je nově kukuřice a papriky, z výrobků čerstvé bazalkové pesto s vlašskými ořechy (to méně slané a bez česneku). Jsou tam také letní jablíčka od Karla Tachecího a švestky od pana Kučery. Kromě toho je tam od pana Tachecího i loňský mák.
Krásný přelom prázdnin

Jaroslav a Kateřina

Strana 1 z 75
starší »