Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

závoz na 31. týden 2021

Vložil 29. 07. 2021 v 14:22 Katka Šimková ♣ upravil 29. 07. 2021 v 14:23 Katka Šimková ♣ odkaz »
V hraní přírody se rodí
sama hra, která chodí
mezi nebem a zemí
snad vážnost zlomí
Dobrý den milí letní čtenáři,
je radostí být v krajině a starat se v ní o rostliny, aby přinesly hodnotnou výživu pro člověka. My už pomalu jdeme do finále, co se týče výsevů pro tento rok. Už jen špenátek, koriandr, a kopr:) Zato sázení nás ještě čeká haba kuk:)
Opustil nás dobrovolnický workcamp, v neděli ještě přijeli pomoc a exkurzovat členové týmu Bezobalových prodejen a teď už je to zase jen na nás.
V nabídce se dočkají milovníci dýní čtveřice našich prvních krasavic.
A také už je tam zelí nakrouhání.
Z výrobků máme nově kopr či květák ve sladkokyselém nálevu.
A kromě polních prací a jiných činností se nám podařilo dokončit výroční zprávu za loňský rok.
Pokud byste se chtěli podívat jak se nám a Camphillu dařilo, můžete nahlédnout do přílohy.

Srdečně za celý tým

Jaroslav a Kateřina

newsletter na 30. týden 2021

Vložil 22. 07. 2021 v 9:17 Katka Šimková ♣ upravil 22. 07. 2021 v 9:18 Katka Šimková ♣ odkaz »
Stoupající hladina něhy
roztátá mezi sněhy
a život vytěsněný životem
žijící spolu v těsnosti každý den.
Přátelé našeho hospodářství,
vnitřní souvislost s tím o co se staráte, je stejně důležitá pro to, o co se staráte, jako pro toho, kdo se stará. Pro mě jako zahradníka je důležité vnímat tu starostlivost, která mě obklopuje na každém kroku. V koloběhu roku je její intenzita jiná a mou pozornost přitahuje na jiné obsahy. V červenci je to hlavně teplo a světlo, které nás obklopuje mírou nebývalou. Všechen růst a zrání je jím podmíněno a je to veličina, která mi dlouho unikala:) U nás probíhají velké sklizně cibule. Taky pořád ještě sázíme sazenice pórku, který se nám letos nedaří dosázet.. V nabídce je spousta dobrot léta, tak se na ni můžete podívat.
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka. Nově se tam objevily patizóny a bílá mrkev na váhu.
Dobrovolníci ze zahraničí nás již tento víkend opustí, ale sami tu nezůstaneme. Na nedělní výpomoc přijede tým Bezobalu a snad nám počasí bude přát a dokončíme to, co nestihneme dokončit dnes či zítra.
Jsou nám vzácné chvilky, kdy se ozve i jiná část našeho pole, než ta vyžadující naší starost a péči. Zrovna včera jedna taková nastala...https://www.facebook.com/svobodnystateknasoutoku
Za celý tým

Jaroslav a Kateřina

biozeleninka na 29. týden 2021

Vložil 16. 07. 2021 v 3:47 Katka Šimková ♣ upravil 16. 07. 2021 v 3:49 Katka Šimková ♣ odkaz »
V skrápějící vodě dopadá,
chuť růst a být zralý
a to jak zralost vypadá,
ví už klíček malý.
Milí průvodci zrání našeho pole,
je zajímavé vidět ten divukrásný živoucí svět rostlin, jak se vyvíjí a jak se mu daří nebo nedaří naplňovat intence, které si přinesl do života. A tak je to i s námi. My se snažíme naplnit prostor, který máme na poli co nejkrásnějším a nejpestřejším společenstvím rostlin. To však zase musí odpovídat potřebám toho, co se zrovna prodává a co zrovna kdo chce a nechce. Proto jsme vděční za předplatné od vás od lidí, kteří se zapojili do našeho systému KPZ, protože s námi procházíte procesem zrání a vidíte to ve svých podílech. Nově i v eshopové nabídce je mrkvička, celer, první brambory..a trochu i rajčátek než jich bude dost, abychom je dali do podílu.
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka. Kromě zeleninky tam je několik baleních našich nektarinek.
Na poli nám kromě stálých spolupracovníků a brigádníků pomáhá zahraniční dobrovolnický workcamp a o víkendu nás čeká vizita od spolku Výkvět, který přijede okouknout naše pěstování květin.
Srdečně
ze statku

Jaroslav a Kateřina

Strana 1 z 65
starší »