Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

1. závoz letní sezóny 2022 2022

Vložil 12. 05. 2022 v 18:50 Katka Šimková ♣ upravil 12. 05. 2022 v 18:51 Katka Šimková ♣ odkaz »
Rozbřesk každé jitro dává,
naději že den se dnem stává,
tak přilnu k rozbřesku jara,
kdy člověk o přírodu se stará.

Pěkné květnové dny,
květen je měsíc kvetení a růstu, co se rozpučelo a vzklíčilo v dubnu, tak v květnu dostává příležitost se naplnit. Co se naopak nestihne udělat v dubnu, tak v květnu je poslední příležitost. My na statku se nyní těšíme z přemíry práce a pomalému nárůstu činností. Jaro je však tak krásným zvěstovatelem zemské krásy, že je to čirá radost pracovat na statku:) Kdo by si chtěl počíst, co všechno naše práce obsáhla v loňském roce, může nahlédnout do Výroční zprávy 2021, která je v příloze.
Nabídka zeleniny je prozatím malá, máme posledních pár beden zaskladněné zeleniny a z jarních věcí je to hlavně o zeleném listí :-) na jarní smoothie však ideální.
Kromě stálé nabídky výrobků jsme už stihli vytvořit čerstvé libečkové pesto a umíchat hořčici, která není tolik octová jako ta burgundská. Navíc je s kurkumou, takže je krásně žlutá.
Pro zahradníky máme zásobu bio sazenic bylinek v květináčku.

V následující týden zavážíme z veřejných odběrných míst Pendulu (Dobřichovice), Obživu a Obec křesťanů (Hradčanská).
Kosí zob- nově K.O.S. budeme zavážet tuto sezónu jen 1x za 14 v sudé týdny tedy až ten příští.

Srdečně

Jaroslav a Kateřina