Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

třetí závoz v roce 2020

Vložil 12. 03. 2020 v 8:44 Jaroslav Lenhart ♣ upravil 12. 03. 2020 v 9:37 Jaroslav Lenhart ♣ odkaz »

V tichounkém zacvrlikání

začíná tání a odmykání

ticha jež rodí zvuk

který není nikdy hluk

je věčným tichým cvrlikáním

v němž končím začínáním

Krásné předjaří,

My jsme dnes vysázeli první rundu výsadby do fóliovníků a započali jsme spolupráci s některými našimi dlouhodobými brigádníky. Také už máme vyseto a nachystáno pro naše nejmenší rostlinky.                                        Je to nádhera milovat život a žít ho tou Láskou. Zkouším se proměnit k Jeho obrazu a být nástrojem živoucí krásy, která tepe a dýchá v přítomném žití. Děkuji za možnost s každým z vás vést rozhovor o životě - o tom, jaký je a o tom, jak o něj co nejlépe pečovat.


Z výrobků jsme přidali lahůdkovou červenou chilli pastu v menším balení, česnekovou pastu a šípkový sirup. Dále novou verzi zelené edice svíček - Světlomíry. A z dalších novinek jsme přidali mikiny z biobavlny s potiskem z ekologických barev. Jsou moc příjemné.

Aktuální nabídka je tu:  https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

KPZ sezóna - Na webových stránkách jsou vyvěšené informace k letní sezóně 2020. Můžete tedy začít kontaktovat své koordinátory. Celá sekce je více uspořádaná, zájemci se tedy mohou dočíst i o všeobecných principech KPZ či si zobrazit přehled akcí, které máme na letošek naplánované. 

Také začínáme pomalu shánět brigádníky, dobrovolníky a letos i stážisty pro aktuální sezónu. Zájemci se prosím hlaste na náš email: info@svobodny-statek.cz

Srdečně zdraví a chuť do života přeje za celý Svobodný statek na soutoku
Jaroslav
PS: Ze Střední Ameriky pozdravuje Kateřina.