Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

druhý zimní závoz bio-zeleniny

Vložil 06. 02. 2020 v 11:54 Katka Šimková ♣ upravil 06. 02. 2020 v 11:55 Katka Šimková ♣ odkaz »

Zimní čas

uvnitř nás

zpívá tiše

země říše

Dobrý den,

únor je čas v němž tříbí se v nitru země síly jež budou utvářet život. Ta krása jež na jaře vypučí do různorodého barevného hemžení má kořeny právě v tomto období, kdy v zemi pomalu vzniká vůle k životu. My na statku se oddáváme zimním zahradnickým pracím jako je zakládání pařenišť, rytí a hnojení fóliovníků, objednávání osiv, sadby a sazenic. Taky se věnujeme spouštění zpracovatelského provozu. Kdyby jste měli nějakou inspiraci co vyrábět z darů Země, tak klidně napište:)

Do nabídky jsme na tento zimní měsíc objednali i tropické ovoce a zázvor. Vše samozřejmě v biokvalitě. Z výrobků je tam nově hložinkový džem a malinový sirup. Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

Všechny srdečně zveme na festival spolupráce mezi zemědělci a spotřebiteli, který se koná14. února od 14 hodin až do večerních hodin.Kromě zajímavého programu se tam s vámi rádi potkáme, ať už jste koordinátor, podílník nebo odběratel bedýnek a můžeme pohovořit o následující sezóně a plánech do dalších let.Podrobnosti o akci naleznete zde.

A pokud se vám nechce se družit a vycházet z vyhřátých příbytků, pusťte si alespoňnové video o bio-dynamickém pěstování vinné révy.