Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

První závoz biozeleniny v roce 2020

Vložil 09. 01. 2020 v 11:38 Katka Šimková ♣ upravil 09. 01. 2020 v 11:39 Katka Šimková ♣ odkaz »
V mrazivém nočním chladu
bdí vlhká země v zrodu
čekajíce na svůj čas
vždy znovu přijde v ní i v nás

Dobrý lednový den,
ve vlhkém prostředí venku žijí zárodky rostlin, zvířata a my zemědělci:) Stále bychom měli venku na poli uklízet plachty, sklízet na objednávky a další drobnosti, které jsme loni nestihli. A nám se moc nechce- venku fouká, prší a je nevlídno, ale přece tam musíme. A je to nakonec moc milé, zčervenají nám tváře a po návratu oceníme teplo vnitřních prostor. Čeká nás toho letos hodně a my se na to snažíme připravit. Rekonstruujeme a plánujeme. Brzy nás také čekají plány výsadeb a dalších polních prací. Uzavírání starého a otevírání nového, to je leden.

Velkou změnou je, že přes zimu budeme letos zavážet pouze 1x měsíčně. Bude se jednat o 3., 7., 11. a 15. kalendářní týden. Místa otevřená veřejnosti budou Obživa, Prostor 8, Mezi domy, Kosí zob, Obec křesťanů a bar Roesel.

V nabídce najdete klasický biopytel, který je oproti běžné sezóně větší, obsahuje hlavně kořenovou zeleninu, částečně překoupenou od jiných bio zemědělců.Z naší zeleniny máme v nabídce: brambory, celer, šalotku, česnek, poslední zbytky dýní, pastiňák, řepu. Dále tam najdete velké množství našich sušených bylin a zpracovaných výrobků (kysané zelí, džemy, sirupy a jiné)

Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

Srdečně ze statku,

Jaroslav a Kateřina