Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

závoz na 31. týden 2022 2022

Vložil 29. 07. 2022 v 5:03 Katka Šimková ♣ upravil 29. 07. 2022 v 5:04 Katka Šimková ♣ odkaz »
Střed léta si tiše tu je
a člověka v zrání prohlubuje,
svým zralým teplem postupně,
Přírodou samou, prohlub mě.
Společníci v zemědělském snažení,
Jsme s vámi spojeni ve spoustu ohledech, ale asi ten nejdůležitější, kvůli kterému píšu tyto řádky, je touha podělit se o tu každodenní nádheru. Živoucí svět oplývá nevšedností a stále se nově tvořící rozmanitostí. Na našem poli to v tuto dobu vypadá velmi úrodně a krása květin a zelenin je trošku v protikladu s bujností plevelů a jemnosti a vůni bylin. Je rozmilé se po našem poli procházet a pozorovat neustálý růst a vývoj rostlin, které jsou vzorem houževnatosti a vytrvalosti v tom, jak naplnit svůj záměr:) A pokud byste dostali chuť sníst některou takovou naši rostlinu a spojit se tak i s našimi intencemi, tak dostanete zase příležitost příští týden.
V nabídce je nově kukuřice a papriky, z výrobků čerstvé bazalkové pesto s vlašskými ořechy (to méně slané a bez česneku). Jsou tam také letní jablíčka od Karla Tachecího a švestky od pana Kučery. Kromě toho je tam od pana Tachecího i loňský mák.
Krásný přelom prázdnin

Jaroslav a Kateřina