Zprávy ze statku

Spojení s našimi odběrateli a lidmi se snažíme udržovat i prostřednictvím emailů. Přibližují, co se u nás na poli i kolem děje, co zrovna dozrává a objeví se v bedýnkách i organizační změny a pozvánky na naše akce. Jejich archiv najdete níže.

poslední závoz zimní sezóny do Prahy 2021

Vložil 07. 04. 2021 v 14:39 Katka Šimková ♣ upravil 07. 04. 2021 v 14:40 Katka Šimková ♣ odkaz »
Klonící se v čase
slzy zmrzlé v kráse
stékají po dlani
kde končí v dni
všechny prázdné noci
slzy rosy ku pomoci
Milí přátelé našeho hospodářství,
jaro je opravdovou výzvou pro člověka pečujícího o zemědělský organismus. Je toho hodně, zase bych mohl psát jak plejeme, sejeme, sázíme, pikýrujeme, děláme ohradu na remízek, sklízíme, zpracováváme, sbíráme kopřivu... Prostě se snažíme rozjet zemědělskou sezónu a začíná to být šrumec:) dnes do toho nasněžilo, tak se k organizaci práce přidali obavy, jak to ty vysázené roslinky na poli zvládnou.

Na facebooku můžete shlédnout fotky z našich výsadeb zeleniny a také se nám podařilo vysázet remízek.

V nabídce je ještě několik druhů skladové zeleniny, ale už jsou tam jsou jarní rychlíci- špenát, polníček a cibulka. Také jsme přidali i větší množství bylinkových sazenic. Některé ještě nejsou úplně dorostlé, ale zakořeněné jsou pěkně a přišlo nám škoda je nedávat do nabídky, když další závoz je až v květnu. Provoz zpracovny též nelení a tak můžete nově ochutnat křenovou pastu, medovou hořčici, přesnídávku Zlatou hvězdu a hrušková povidla bez cukru.
Aktuální nabídka je tu: https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka.

KPZ sezóna 2021

Pomalu se blíží deadline na přihlašování se do KPZ sezóny. Potvrzené skupiny a veškeré informace jsou zde. Přihlašování probíhá skrze koordinátory jednotlivých skupin, utváří se nová skupina v Podolí a ve Vršovicích, tak se ozvěte, když byste měli o tyto lokality zájem.

Předplatné květin a jahod

Letos chceme nabídnou předplatné květin a jahod skrze eshop. Nabídka těchto položek bude na eshopu dostupnáod 16. dubna do 2. května.Podrobnější informace najdete tu.

Srdečně za celý tým

Jaroslav a Kateřina