Rok 2016

Snažíme se naši činnost zachycovat a zprostředkovat těm, kteří s nám právě nejsou, ale přitom o nás mají zájem, nebo dokonce starost. Nejraději bychom vám všechno povyprávěli a ukázali. Nebo alespoň namalovali. Ani na jedno ale není zatím čas a prostor. Tedy alespoň ukazujeme fotografie událostí na našem hospodářství.

K tomu poznámku - možná jste si všimli, že nikde jinde fotografie na webu už nepoužíváme. Máme k tomu důvod. Pokud vás to zajímá, můžete si přečíst podrobnější vysvětlení .

Podzim

Podzim se rodil spolu se s prvním sochařským sympóziem u nás na poli. Z něj dosud stojí tři krásné dřevěné sochy. taky u nás byli na návštěvě někteří členové a členky s kpz:)

Pro nás vrchol sezóny je díkůvzdání, kdy vzdáme díky všem co spolupracovali a hlavně Zemi, Vodě, letos poprvé i Vzduchu a příště snad i Ohni či Slunci.

A podzim je čas sklizně. Je tam záběr z prvního velkého sklízení u nás v sadu.

Podzim - Dýňobraní Podzim - Návštěva KPZ Modřany Podzim - Děti se na statku nenudí Gallery link into

Léto

Léto končilo sochařským sympóziem a tu jsou na obrázcích jeho výsledky. Taky je léto prostoupeno krásou květů, plodů a posledním sázením a pletí až nad hlavu. V jeho centru 28.06. má statek narozeniny a vy můžete kuknout na statkový tým:)

Léto - Obrázek nebo fotografie#12136 Léto - Na dýně je dobré utvořit rojnici Léto - Příprava před skladem Gallery link into

Předjaří a Jaro

Jaro je pučení a krásy tvoření a něžňoulinké znění, které prochvívá svět. Když Morena je spálena květná neděle zaklepe, my už dávno vysázeli a vyseli a vše připravili na sezónu. Sázení a první zelení ve skleníku jsou předzvěstí bohatství jež se pak pomalinku dubnem a pak více květnem prokoření, proroste, až vykvete a dozraje pro sklizničku a vaši života silku.

My jsme na jaře pořádali celorepublikové setkání kpz a zelinářské setkání..a taky malinká pohlednice do jarního mezinárodního worcampu. 

Předjaří a Jaro - Předjarní čas Předjaří a Jaro - Nová brána Předjaří a Jaro - Zelinářské setkání Gallery link into