Rok 2015

Snažíme se naši činnost zachycovat a zprostředkovat těm, kteří s nám právě nejsou, ale přitom o nás mají zájem, nebo dokonce starost. Nejraději bychom vám všechno povyprávěli a ukázali. Nebo alespoň namalovali. Ani na jedno ale není zatím čas a prostor. Tedy alespoň ukazujeme fotografie událostí na našem hospodářství.

K tomu poznámku - možná jste si všimli, že nikde jinde fotografie na webu už nepoužíváme. Máme k tomu důvod. Pokud vás to zajímá, můžete si přečíst podrobnější vysvětlení .

Bylo tu živo

Tento rok byl na návštěvy, exkurze, pracovní  a týmové akce opravdu štědrý. 

Už tradičně jsme ve spolupráci s INEX-SDA do našich aktivit zapojili mezinárodní dobrovolnické workcampy. Letos byly "jen" čtyři, jeden z nich s námi zůstal netradiční tři týdny. Tato skupina byla výjimečná také tím, že se podílela na dni otevřených dveří, a také na dobrovolnické výstavě vystavené v srpnu v litoměřickém kině Máj. 

Také žáci z waldorfské školy jsou u nás skoro jako doma. Poznávali a pomáhaly zde děti ze třetí a deváté třídy Jinonic. 

Novým projektem pro letošek byly jednodenní poznávací exkurze dětí z pražských mateřských škol, které spoluorganizovali členové AMPI. Kromě těch nejmenších tu byli i žáci starší a živější nebo skupina z Polska. 

A v neposlední řadě byla návštěvnost statku pozvednuta i našimi novými podporovateli z komunitou podporovaného zemědělství, kteří byli nadšeni do práce i do seznamování se s místním životem.

A náš statek ve světě jsme také hrdě reprezentovali na řadě akcí, festivalů a jarmarků.

Bylo tu živo - cheeeese Bylo tu živo - work & play Bylo tu živo - díkuvzdalý průvod Gallery link into

Zemědělská sezona

Na letošní díkůvzdání opravdu bylo za co děkovat. Navzdory dlouhému suchu a ostrým slunečním paprskům, byly rostlinky na našem poli velmi šikovné. Díky bez-závlahovému způsobu pěstování a našemu milému soutoku nebyly následky letošního léta moc výrazné. Například červená cibule na poli se trochu připekla. Za to česnek na začátku sezony měl problém s usycháním. Což ve výsledku vůbec nevadilo, protože jsme z něj udělali výtečné pesto. I vodní melouny byly úžasné a v horkých letních dnech se staly požehnáním. 

Zemědělská sezona - květy Zemědělská sezona - jahodová marmeláda plná ovoce Zemědělská sezona - plečkovací tandem Gallery link into

Nový rok, nový začátek

Po zimě vždy přichází balancování toho, co bylo a příprava na to, co bude. Co zmrzlo a co znovu obrazilo. A když už to vypadá, že je po ní, ještě se s vervou připomene, než zase na čas odejde.

Do roku jsme vešli s velkou zásobou zeleniny. Pro naše velkoodběratele jsme až do jara měli tuny brambory, řepy, topinambur i celeru. Vyset a zasadit je základ zelinářské práce. Proto je třeba vybrat a naplánovat co, kdy, kde, kam a jak. Intenzivně jsme se věnovali také přípravě komunitou podporovaného zemědělství, které má před sebou první sezónu na světě.

Nový rok, nový začátek - Obrázek nebo fotografie#7601 Nový rok, nový začátek - Obrázek nebo fotografie#7602 Nový rok, nový začátek - Obrázek nebo fotografie#7603 Gallery link into